60 jaar stickeractie – zet je bedrijf mee in de kijker

13 oktober 2020

Voor de 60e editie van onze stickeractie in 2021 werken we nu al hard achter de schermen om er opnieuw het grote succes te maken van de voorbije jaren. De jubileumsticker zal heel wat visibiliteit en aandacht krijgen. Voor de sponsors van onze tombola is dit een uitgelezen kans om zich mee in de kijker te zetten.

Iedereen die de sticker koopt, maakt kans om een mooie prijs te winnen. Dankzij verschillende partners krijgt de jaarlijkse stickerverkoop van Rode Kruis-Vlaanderen zo een extra meerwaarde. 

Op deze manier bereiken de sponsors op hun beurt een publiek van ruim 600.000 personen. Of hoe het goede doel steunen voor iedereen een win-situatie kan zijn. Al is het maar omdat onze lokale afdelingen dankzij de opbrengst van de stickerverkoop steeds ter hulp kunnen blijven snellen wanneer het nodig is.

Contacteer onze relatiebeheerders als jij ook een plaatsje wil op onze jubileumsticker. Je kan hen bereiken via relatiebeheer@rodekruis.be of via 015 44 39 97

Van wimpel tot sticker

Heb jij je ooit afgevraagd waarom onze vrijwilligers uitgerekend stickers verkopen om fondsen te werven? Zouden pleisters of andere kleine eerstehulpartikelen niet logischer zijn? Er zit een verhaal - en intussen een echte traditie - achter…

In de jaren vijftig wordt het weggennet in België sterk uitgebouwd met steeds meer snelwegen. Een officieel rijbewijs bestond toen nog niet en dat liep niet altijd goed af. Door het stijgend aantal ongevallen voorzag het Rode Kruis daarom hulpposten langs de weg.

Om die extra kost te financieren, verkochten de vrijwilligers wimpels, die de autobestuurders aan de antenne van hun wagen konden hangen. Vanaf 1961 werden dat stickers, al heetten ze in de beginjaren nog 'vignetten'.  Dit verklaart dus niet alleen waarom we stickers verkopen, maar ook hoe de traditie is ontstaan om dat te doen op kruispunten.

Alle smurfen nog aan toe!

Pas in de jaren '80 maken de eerste stripfiguren hun intrede. In 1983 sierden de Smurfen voor het eerst de voorkant van de Rode Kruissticker. Sindsdien viel deze eer elk jaar aan een andere stripfiguur te beurt. Het is een traditie die nog steeds voortleeft en die we graag in stand houden!

Tot 2019 brak de verkoop record na record. In 2020 mochten onze vrijwilligers door de coronamaatregelen echter niet de straat op. De alternatieve actie, waarbij de gedrukte stickers gratis via de post bedeeld werden met de vraag om het Rode Kruis financieel te steunen, leverde slechts een fractie op van opbrengst van de stickerverkoop van het jaar ervoor. Dit was een zware tegenvaller voor de lokale afdelingen omdat zij met dit geld hun werking financieren en hun materialen aankopen.

Steunen is winnen

Pas in de jaren '80 maken de eerste stripfiguren hun intrede. In 1983 sierden de Smurfen voor het eerst de voorkant van de Rode Kruissticker. Sindsdien viel deze eer elk jaar aan een andere stripfiguur te beurt. Het is een traditie die nog steeds voortleeft en die we graag in stand houden!

Tot 2019 brak de verkoop record na record. In 2020 mochten onze vrijwilligers door de coronamaatregelen echter niet de straat op. De alternatieve actie, waarbij de gedrukte stickers gratis via de post bedeeld werden met de vraag om het Rode Kruis financieel te steunen, leverde slechts een fractie op van opbrengst van de stickerverkoop van het jaar ervoor. Dit was een zware tegenvaller voor de lokale afdelingen omdat zij met dit geld hun werking financieren en hun materialen aankopen.

Wat weet jij over de sticker? Doe de test.

×

   De websites van Rode Kruis-Vlaanderen maken gebruik van cookies om jouw bezoek zo vlot mogelijk te laten verlopen. We installeren noodzakelijke en technische cookies voor het goed functioneren van deze websites. Daarnaast gebruiken we analytische en advertising cookies om het algemeen gebruik van de websites te meten en verbeteren. Geef hieronder aan dat je akkoord bent met ons cookiebeleid om verder te surfen.

     Deze noodzakelijke cookies zorgen dat alle onderdelen van de website goed werken. Deze cookies mogen wij plaatsen zonder toestemming. Door verder te surfen op onze websites ga je akkoord met het gebruik van de noodzakelijke cookies. 

     We gebruiken cookies voor functionele doeleinden. Dit wil zeggen dat deze cookies noodzakelijk zijn voor het goed functioneren van onze websites.  Deze cookies identificeren en houden jouw (taal)voorkeuren bij en registeren of je cookies hebt geaccepteerd.

     We gebruiken cookies voor analytische doeleinden. Deze cookies verzamelen informatie over de technische gegevens van de uitwisseling of over het gebruik van de websites (bezochte pagina’s, gemiddelde duur van het bezoek,…), dit om de werking van de site te verbeteren. We doen hiervoor beroep op Google Analytics (in overeenstemming met de Google Analytics Terms of Use: https://www.google.com/analytics/terms/us.html).

     We gebruiken cookies voor advertising. Deze cookies geven ons statistieken (die niet herleidbaar zijn tot individuele gebruikers) om onze online communicatie over en werving voor onze activiteiten op diverse kanalen te verbeteren en af te stemmen op maat van jouw behoeften. Door deze cookies te aanvaarden, aanvaard je ook het gebruik van Facebook-pixel.