;

Vrijwilligers helpen in strijd tegen coronavirus

Onze vrijwilligers worden al sinds vrijdag 13 maart ingezet om ziekenvervoer van coronapatiënten veilig te laten verlopen. Dagelijks zijn 11 ambulances onderweg om zieke mensen naar ziekenhuizen te brengen. Sinds vrijdag werden zo al 55 patiënten door vervoerd.

Onze vrijwilligers zorgen voornamelijk voor het vervoeren van mensen die uit een thuisisolatie naar een ziekenhuis moeten worden gebracht of het verplaatsen van patiënten tussen verschillende ziekenhuizen.

Wij doen dat in zeer veilige omstandigheden, sinds vrijdag werden al 55 mensen door ons vervoerd."

Ine Tassignon

Woordvoerder Rode Kruis-Vlaanderen

Daarnaast helpt onze organisatie bij het uitvoeren van kleine, logistieke taken in woonzorgcentra, ziekenhuizen en gevangenissen. "Door bijvoorbeeld te helpen bij de bedeling van de maaltijden, kunnen wij het aanwezige verplegend personeel ontlasten zodat zij zich enkel met hun zorgtaken kunnen bezighouden", zegt Tassignon. 

Help helpen in tijden van corona

Word crisisvrijwilliger