Suske en Wiske steunen onze vrijwilligers

Suske & Wiske sieren niet enkel de Rode Kruissticker van dit jaar, ze roepen ook het bedrijfsleven en de stripwereld op om onze vrijwilligers te steunen. Standaard Uitgeverij start daarvoor twee opmerkelijke acties: op 24 juni organiseert de uitgeverij een online veiling van striptekeningen en Geert Noels (Econopolis NV) roept het bedrijfsleven op om het verlies van de stickeractie mee te compenseren met de aankoop van een exclusieve zeefdruk.

Het is voor de eerste keer in bijna 60 jaar dat onze stickeractie niet kan doorgaan. Hierdoor gaan heel wat inkomsten voor onze lokale afdelingen verloren en wordt het moeilijk om de lokale werking te blijven garanderen. Nochtans willen en moeten onze vrijwilligers klaarstaan voor de meest kwetsbare mensen in de maatschappij. Dat doen ze vandaag door een cruciale rol te spelen tijdens de gezondheidscrisis waar we ons middenin bevinden. Ze vervoeren COVID-patiënten naar het ziekenhuis en helpen bijvoorbeeld in woonzorgcentra met logistieke en verzorgende taken. En die snelle, professionele hulp willen ze in de toekomst kunnen blijven bieden. Zonder financiële steun wordt dat heel moeilijk, dus werd besloten om de sticker te bussen en de Vlaming zo om steun én solidariteit te vragen.

De stickers worden dus verdeeld over heel Vlaanderen, maar als trouwe partner van het Rode Kruis wil Standaard Uitgeverij nog iets extra doen. Samen met Veilinghuis Bernaerts worden er op 24 juni tekeningen geveild van een heel aantal bekende striptekenaars die zich voor deze actie engageerden: Luc Morjaeu (Suske en Wiske en ontwerp van de sticker), Charel Cambré (Amoras, Suske & Wiske Junior), Steve Van Bael (Nachtwacht), Philippe Delzenne en Gerd Van Loock (Jommeke), Kim Duchateau, Urbanus, Nix (De Buurtpolitie), Hec Leemans (FC De Kampioenen), Fabio Bono (De Rode Ridder) en Merho (De Kiekeboes).

Suske en Wiske tegen corona

Maar Standaard Uitgeverij wil niet alleen de stripverzamelaars bereiken en klopte daarom aan bij Geert Noels van Econopolis. De econoom is zelf een groot stripliefhebber en vroeg aan striptekenaar Charel Cambré (Amoras, Suske en Wiske Junior) om een exclusieve zeefdruk te maken. “Er worden 500 genummerde exemplaren van een cartoon gedrukt die Charel speciaal voor deze actie heeft gemaakt”, vertelt Geert Noels. “Bedrijven kunnen deze kopen voor 500 euro per stuk. Ik ga mijn netwerk vragen om er eentje te kopen om de zorgsector te steunen. Als er 500 bedrijven meedoen, hebben we 250.000 euro verzameld. Bij succes willen we graag nog een tweede of derde tekening aanbieden.”

Charel Cambré zag de opdracht meteen zitten. “Ik heb de voorbije weken al meer dan honderd cartoons gemaakt rond corona”, vertelt de tekenaar. “Deze tekening is iets universeler geworden. Aangezien Suske en Wiske dit jaar de ambassadeurs waren van de stickeractie, heb ik hen de hoofdrol laten spelen in het verhaal. Beschouw deze tekening maar als een herinnering aan deze rare tijden.”

Geert Noels is heel tevreden met het resultaat. “Ik hoop echt dat bedrijven hun gul hart tonen”, vertelt de econoom. “Deze tekening hoort echt thuis aan de receptie of in de koffiekamer waardoor mensen zich binnen tien jaar nog herinneren hoe we deze crisis zijn doorgekomen.”

Koop een zeefdruk voor je bedrijf

Standaard Uitgeverij laat van de originele tekening 500 genummerde en gesigneerde zeefdrukken maken. Bedrijven, stripverzamelaars en andere fans van Suske en Wiske kunnen deze bestellen door 500 euro over te schrijven via het formulier hieronder.

De zeefdrukken worden geprint op A3-formaat en de eerste lading bestellingen wordt verstuurd op vrijdag 29 mei. Bestellingen die na 29 mei geplaatst worden, worden op een later moment verstuurd. Wie een unieke zeefdruk wil bemachtigen, kan dus nog steeds een bestelling plaatsen!

Ik koop een unieke zeefdruk!

×

   De websites van Rode Kruis-Vlaanderen maken gebruik van cookies om jouw bezoek zo vlot mogelijk te laten verlopen. We installeren noodzakelijke en technische cookies voor het goed functioneren van deze websites. Daarnaast gebruiken we analytische en advertising cookies om het algemeen gebruik van de websites te meten en verbeteren. Geef hieronder aan dat je akkoord bent met ons cookiebeleid om verder te surfen.

     Deze noodzakelijke cookies zorgen dat alle onderdelen van de website goed werken. Deze cookies mogen wij plaatsen zonder toestemming. Door verder te surfen op onze websites ga je akkoord met het gebruik van de noodzakelijke cookies. 

     We gebruiken cookies voor functionele doeleinden. Dit wil zeggen dat deze cookies noodzakelijk zijn voor het goed functioneren van onze websites.  Deze cookies identificeren en houden jouw (taal)voorkeuren bij en registeren of je cookies hebt geaccepteerd.

     We gebruiken cookies voor analytische doeleinden. Deze cookies verzamelen informatie over de technische gegevens van de uitwisseling of over het gebruik van de websites (bezochte pagina’s, gemiddelde duur van het bezoek,…), dit om de werking van de site te verbeteren. We doen hiervoor beroep op Google Analytics (in overeenstemming met de Google Analytics Terms of Use: https://www.google.com/analytics/terms/us.html).

     We gebruiken cookies voor advertising. Deze cookies geven ons statistieken (die niet herleidbaar zijn tot individuele gebruikers) om onze online communicatie over en werving voor onze activiteiten op diverse kanalen te verbeteren en af te stemmen op maat van jouw behoeften. Door deze cookies te aanvaarden, aanvaard je ook het gebruik van Facebook-pixel.