Rode Kruissticker: bedankt voor je steun en inzet!

Wist je dat onze alom gekende sticker dit jaar exact 60 jaar bestaat? Al sinds 1961 kan je deze sticker kopen om de vrijwilligers in jouw buurt te steunen en ook dit jaar was dat niet anders. Natuurlijk willen wij graag zowel onze vrijwilligers bedanken voor hun inzet, als iedereen die de sticker kocht of een bijdrage schonk.

310.000 stickerkopers: bedankt!

Eén week na het einde van onze 60ste stickeractie maken de balans op en willen we natuurlijk alle stickerkopers én onze vrijwilligers bedanken. Een tweede editie zonder verkoop op kruispunten maar dat weerhield onze vrijwilligers niet om alles uit de kast te halen om zoveel mogelijk stickers te verkopen. In totaal werden zo’n 310.000 stickers verkocht, de helft vergeleken met andere jaren.

De stickeractie is een begrip in Vlaanderen: eind april verkopen onze vrijwilligers stickers aan onder andere kruispunten om hun lokale werking te financieren. Een actie die doorgaans op succes kan rekenen waardoor Rode Kruisafdelingen in jouw buurt kunnen blijven investeren in eerstehulpposten, interventiekledij, opleidingen…

310.000 keer bedankt!

Door de coronacrisis zag de stickeractie er ook dit jaar anders uit dan gewoonlijk. Samen met onze vrijwilligers trokken we alle registers open om er een geslaagde editie van te maken. Na twee weken klokt de actie af op 310.000 verkochte stickers, de helft van de voorbije jaren.

“Ondanks de alternatieve verkoopkanalen leert dit resultaat ons dat de kracht van vrijwilligers op kruispunten niet zomaar te compenseren is, We willen alle stickerkopers én verkopers bedanken voor hun steun en inzet en kijken alvast uit naar een volgende coronavrije editie.”

Nena Testelmans

woordvoerder Rode Kruis-Vlaanderen

Impact op lokale Rode Kruiswerking

De impact van de twee corona-edities van de stickeractie is moeilijk in te schatten en is voor elke Rode Kruisafdeling anders. Ongetwijfeld zullen sommige Rode Kruisafdelingen aankopen of vernieuwingen noodgedwongen moeten uitstellen. Wie de lokale Rode Kruisafdelingen na de stickeractie graag wil steunen, kan dat door middel van een gift via www.rodekruis.be/injouwbuurt. Zo kunnen vrijwilligers in jouw buurt blijven helpen. 

 

De stickeractie werd mede mogelijk gemaakt door volgende partners: Studio 100, SBS Belgium, Delhaize, Dovy keukens, Samsung, Bobbejaanland, CenterParcs, Bike Republic en Nationale Loterij.

×

   De websites van Rode Kruis-Vlaanderen maken gebruik van cookies om jouw bezoek zo vlot mogelijk te laten verlopen. We installeren noodzakelijke en technische cookies voor het goed functioneren van deze websites. Daarnaast gebruiken we analytische en advertising cookies om het algemeen gebruik van de websites te meten en verbeteren. Geef hieronder aan dat je akkoord bent met ons cookiebeleid om verder te surfen.

     Deze noodzakelijke cookies zorgen dat alle onderdelen van de website goed werken. Deze cookies mogen wij plaatsen zonder toestemming. Door verder te surfen op onze websites ga je akkoord met het gebruik van de noodzakelijke cookies. 

     We gebruiken cookies voor functionele doeleinden. Dit wil zeggen dat deze cookies noodzakelijk zijn voor het goed functioneren van onze websites.  Deze cookies identificeren en houden jouw (taal)voorkeuren bij en registeren of je cookies hebt geaccepteerd.

     We gebruiken cookies voor analytische doeleinden. Deze cookies verzamelen informatie over de technische gegevens van de uitwisseling of over het gebruik van de websites (bezochte pagina’s, gemiddelde duur van het bezoek,…), dit om de werking van de site te verbeteren. We doen hiervoor beroep op Google Analytics (in overeenstemming met de Google Analytics Terms of Use: https://www.google.com/analytics/terms/us.html).

     We gebruiken cookies voor advertising. Deze cookies geven ons statistieken (die niet herleidbaar zijn tot individuele gebruikers) om onze online communicatie over en werving voor onze activiteiten op diverse kanalen te verbeteren en af te stemmen op maat van jouw behoeften. Door deze cookies te aanvaarden, aanvaard je ook het gebruik van Facebook-pixel.