Recordjaar aantal verzorgingen op Rock Werchter geëvenaard

Net zoals vorig jaar genoten de festivalgangers op Rock Werchter vier dagen lang van schitterende optredens en een zalige sfeer onder een loden zon. De hoge temperaturen zorgden ervoor dat onze 1.200 aanwezige vrijwilligers opnieuw de handen vol hadden en dat het record aantal verzorgingen van 2018 geëvenaard werd. In totaal werden 8.225 mensen verzorgd op het festivalterrein, 59 van hen hadden extra verzorging nodig en werden naar het ziekenhuis overgebracht.

Vorig jaar was een absoluut 'topjaar' voor onze vrijwilligers: toen werden er 8.229 mensen verzorgd en brachten we 73 bezoekers over naar het ziekenhuis. In 2017 moesten 'amper' 4.708 mensen verzorgd worden. We kunnen dus voor het tweede jaar op rij spreken van een recordjaar voor onze #Zomerhelden.

"Het was warm, warmer, warmst. Maar we waren op alles voorbereid. Het hitteplan omvatte onder meer een zonnecrèmeteam, vernevelaars, verfrissingspunten en gratis drinkwater bij alle sanitaire blokken. Vooral op zaterdag had het Rode Kruis het heel druk omdat het toen bijzonder warm was."

Nele Bigaré

Woordvoerder Rock Werchter

Op zaterdag was er inderdaad sprake van een dagrecord: onze vrijwilligers hielpen toen maar liefst 2.730 mensen op de wei van Werchter.

×

   De websites van Rode Kruis-Vlaanderen maken gebruik van cookies om jouw bezoek zo vlot mogelijk te laten verlopen. We installeren noodzakelijke en technische cookies voor het goed functioneren van deze websites. Daarnaast gebruiken we analytische en advertising cookies om het algemeen gebruik van de websites te meten en verbeteren. Geef hieronder aan dat je akkoord bent met ons cookiebeleid om verder te surfen.

     Deze noodzakelijke cookies zorgen dat alle onderdelen van de website goed werken. Deze cookies mogen wij plaatsen zonder toestemming. Door verder te surfen op onze websites ga je akkoord met het gebruik van de noodzakelijke cookies. 

     We gebruiken cookies voor functionele doeleinden. Dit wil zeggen dat deze cookies noodzakelijk zijn voor het goed functioneren van onze websites.  Deze cookies identificeren en houden jouw (taal)voorkeuren bij en registeren of je cookies hebt geaccepteerd.

     We gebruiken cookies voor analytische doeleinden. Deze cookies verzamelen informatie over de technische gegevens van de uitwisseling of over het gebruik van de websites (bezochte pagina’s, gemiddelde duur van het bezoek,…), dit om de werking van de site te verbeteren. We doen hiervoor beroep op Google Analytics (in overeenstemming met de Google Analytics Terms of Use: https://www.google.com/analytics/terms/us.html).

     We gebruiken cookies voor advertising. Deze cookies geven ons statistieken (die niet herleidbaar zijn tot individuele gebruikers) om onze online communicatie over en werving voor onze activiteiten op diverse kanalen te verbeteren en af te stemmen op maat van jouw behoeften. Door deze cookies te aanvaarden, aanvaard je ook het gebruik van Facebook-pixel.