20% minder verzorgingen tijdens Gentse Feesten 2015

Afgelopen zondagnacht kwam er na tien dagen feesten opnieuw een einde aan de Gentse Feesten. Tien dagen lang stond Gent helemaal in het teken van dit jaarlijkse festival en stonden onze vrijwilligers op twee hulpposten klaar om te helpen waar nodig.

Aantal verzorgingen

 • In totaal werden 1.143 mensen verzorgd (ten opzichte van 1.427 in 2014).
 • 76 feestvierders werden overgebracht naar het ziekenhuis (in 2014 waren dat er nog 93).
 • Ook het aantal EHBO-verzorgingen (waaronder blaren) lag lager dan vorig jaar.

Meest gestelde vragen op onze hulpposten

Tijdens de tien dagen Gentse Feesten staan onze vrijwilligers niet alleen in voor de verzorging van feestvierders, ze krijgen ook heel wat vragen te beantwoorden. Van "waar is het toilet?" tot "wilt ge mijn billen masseren": hieronder de meest gestelde - gekke - vragen op onze hulpposten:

 

 

×

   De websites van Rode Kruis-Vlaanderen maken gebruik van cookies om jouw bezoek zo vlot mogelijk te laten verlopen. We installeren noodzakelijke en technische cookies voor het goed functioneren van deze websites. Daarnaast gebruiken we analytische en advertising cookies om het algemeen gebruik van de websites te meten en verbeteren. Geef hieronder aan dat je akkoord bent met ons cookiebeleid om verder te surfen.

     Deze noodzakelijke cookies zorgen dat alle onderdelen van de website goed werken. Deze cookies mogen wij plaatsen zonder toestemming. Door verder te surfen op onze websites ga je akkoord met het gebruik van de noodzakelijke cookies. 

     We gebruiken cookies voor functionele doeleinden. Dit wil zeggen dat deze cookies noodzakelijk zijn voor het goed functioneren van onze websites.  Deze cookies identificeren en houden jouw (taal)voorkeuren bij en registeren of je cookies hebt geaccepteerd.

     We gebruiken cookies voor analytische doeleinden. Deze cookies verzamelen informatie over de technische gegevens van de uitwisseling of over het gebruik van de websites (bezochte pagina’s, gemiddelde duur van het bezoek,…), dit om de werking van de site te verbeteren. We doen hiervoor beroep op Google Analytics (in overeenstemming met de Google Analytics Terms of Use: https://www.google.com/analytics/terms/us.html).

     We gebruiken cookies voor advertising. Deze cookies geven ons statistieken (die niet herleidbaar zijn tot individuele gebruikers) om onze online communicatie over en werving voor onze activiteiten op diverse kanalen te verbeteren en af te stemmen op maat van jouw behoeften. Door deze cookies te aanvaarden, aanvaard je ook het gebruik van Facebook-pixel.