Gentse Feesten? Onze vrijwilligers zijn er klaar voor

De Gentse Feesten kennen een lange traditie en zijn al jaren een publiekstrekker voor heel wat feestvierders. Het is één van de grootste culturele festivals in Europa, met een zeer divers en uiteenlopend aanbod van ’s voormiddags tot in de nachtelijke uurtjes. Optredens, theater, tentoonstellingen, markten, … Honderden binnen- en buitenactiviteiten op verschillende locaties zullen naar goede gewoonte de stad van de stroppendragers nog meer tot leven doen komen.

Rode Kruis helpt helpen op twee locaties

Voor de feestvierders die zich figuurlijk ‘een strop om de hals halen’ bemannen onze vrijwilligers ook deze editie dagelijks twee hulpposten:

 • aan het Belfort zijn we er telkens van 14u en gaan we door tot 06u;
 • aan Sint-Jacobs staan we klaar om de nachtelijke feestvierders te helpen van 22u tot 06u;
 • verder ondersteunen we de 112-diensten met een ziekenwagen in de feestenzone.

Rode Kruisactiviteiten tijdens Gentse Feesten

  • Rode Kruiswandeling door het stadscentrum: tijdens de wandeling neemt onze lokale afdeling mee door de rijke geschiedenis van 120 jaar Rode Kruis in Gent. De wandeling is gratis, maar inschrijven is verplicht.

   Schrijf je in

 • Reanimatiesessies in het Marriott Hotel: je leert een plotse hartstilstand herkennen, borstcompressies en beademingen toedienen en een automatische defibrillator of AED gebruiken. Met andere woorden ... je leert een leven redden! Ook hier is deelname gratis, maar schrijf je op voorhand in.

  Schrijf je in

 • Vrijwilligerswerk in de kijker: in het afdelingslokaal van Rode Kruis-Gent krijg je tijdens de openingsuren meer info en toelichting over het vrijwilligerswerk op preventieve hulpposten, eerstehulpopleidingen, sociale hulpverlening, ...

  Meer info

Gentse Feesten in Rode Kruiscijfers

 • onze vrijwilligers verzorgen meer dan 250 shiften;
 • Rode Kruis-Gent werken hiervoor samen met verschillende andere afdelingen uit de nabijgelegen gemeenten. In totaal staan iets meer dan 100 vrijwilligers klaar;
 • In 2018 werden zo'n 1.384 mensen verzorgd door onze vrijwilligers;
 • vorig jaar namen 48 mensen deel aan de Rode Kruiswandeling door het stadscentrum en leerden 52 geïnteresseerden reanimeren. Goed om weten: dit jaar zijn er al dubbel zoveel mensen ingeschreven!

Gedurende tien dagen helpen we je aan een ‘vrie wijze Fieste'! 

×

   De websites van Rode Kruis-Vlaanderen maken gebruik van cookies om jouw bezoek zo vlot mogelijk te laten verlopen. We installeren noodzakelijke en technische cookies voor het goed functioneren van deze websites. Daarnaast gebruiken we analytische en advertising cookies om het algemeen gebruik van de websites te meten en verbeteren. Geef hieronder aan dat je akkoord bent met ons cookiebeleid om verder te surfen.

     Deze noodzakelijke cookies zorgen dat alle onderdelen van de website goed werken. Deze cookies mogen wij plaatsen zonder toestemming. Door verder te surfen op onze websites ga je akkoord met het gebruik van de noodzakelijke cookies. 

     We gebruiken cookies voor functionele doeleinden. Dit wil zeggen dat deze cookies noodzakelijk zijn voor het goed functioneren van onze websites.  Deze cookies identificeren en houden jouw (taal)voorkeuren bij en registeren of je cookies hebt geaccepteerd.

     We gebruiken cookies voor analytische doeleinden. Deze cookies verzamelen informatie over de technische gegevens van de uitwisseling of over het gebruik van de websites (bezochte pagina’s, gemiddelde duur van het bezoek,…), dit om de werking van de site te verbeteren. We doen hiervoor beroep op Google Analytics (in overeenstemming met de Google Analytics Terms of Use: https://www.google.com/analytics/terms/us.html).

     We gebruiken cookies voor advertising. Deze cookies geven ons statistieken (die niet herleidbaar zijn tot individuele gebruikers) om onze online communicatie over en werving voor onze activiteiten op diverse kanalen te verbeteren en af te stemmen op maat van jouw behoeften. Door deze cookies te aanvaarden, aanvaard je ook het gebruik van Facebook-pixel.