;

Gentse Feesten? Onze vrijwilligers zijn er klaar voor

De Gentse Feesten kennen een lange traditie en zijn al jaren een publiekstrekker voor heel wat feestvierders. Het is één van de grootste culturele festivals in Europa, met een zeer divers en uiteenlopend aanbod van ’s voormiddags tot in de nachtelijke uurtjes. Optredens, theater, tentoonstellingen, markten, … Honderden binnen- en buitenactiviteiten op verschillende locaties zullen naar goede gewoonte de stad van de stroppendragers nog meer tot leven doen komen.

Rode Kruis helpt helpen op twee locaties

Voor de feestvierders die zich figuurlijk ‘een strop om de hals halen’ bemannen onze vrijwilligers ook deze editie dagelijks twee hulpposten:

 • aan het Belfort zijn we er telkens van 14u en gaan we door tot 06u;
 • aan Sint-Jacobs staan we klaar om de nachtelijke feestvierders te helpen van 22u tot 06u;
 • verder ondersteunen we de 112-diensten met een ziekenwagen in de feestenzone.

Rode Kruisactiviteiten tijdens Gentse Feesten

  • Rode Kruiswandeling door het stadscentrum: tijdens de wandeling neemt onze lokale afdeling mee door de rijke geschiedenis van 120 jaar Rode Kruis in Gent. De wandeling is gratis, maar inschrijven is verplicht.

   Schrijf je in

 • Reanimatiesessies in het Marriott Hotel: je leert een plotse hartstilstand herkennen, borstcompressies en beademingen toedienen en een automatische defibrillator of AED gebruiken. Met andere woorden ... je leert een leven redden! Ook hier is deelname gratis, maar schrijf je op voorhand in.

  Schrijf je in

 • Vrijwilligerswerk in de kijker: in het afdelingslokaal van Rode Kruis-Gent krijg je tijdens de openingsuren meer info en toelichting over het vrijwilligerswerk op preventieve hulpposten, eerstehulpopleidingen, sociale hulpverlening, ...

  Meer info

Gentse Feesten in Rode Kruiscijfers

 • onze vrijwilligers verzorgen meer dan 250 shiften;
 • Rode Kruis-Gent werken hiervoor samen met verschillende andere afdelingen uit de nabijgelegen gemeenten. In totaal staan iets meer dan 100 vrijwilligers klaar;
 • In 2018 werden zo'n 1.384 mensen verzorgd door onze vrijwilligers;
 • vorig jaar namen 48 mensen deel aan de Rode Kruiswandeling door het stadscentrum en leerden 52 geïnteresseerden reanimeren. Goed om weten: dit jaar zijn er al dubbel zoveel mensen ingeschreven!

Gedurende tien dagen helpen we je aan een ‘vrie wijze Fieste'!