;

Gentse Feesten, onze vrijwilligers bereiden zich voor

De Gentse Feesten kennen een lange traditie, al voor het 174e jaar zijn ze een publiekstrekker voor heel wat feestvierders. Het is één van de grootste culturele festivals in Europa, met een zeer divers en uiteenlopend aanbod van ’s voormiddags tot in de nachtelijke uurtjes. Optredens, theater, tentoonstellingen, markten, … Honderden binnen- en buitenactiviteiten op verschillende locaties zullen naar goede gewoonte de stad van de stroppendragers nog meer tot leven doen komen.

Rode Kruis helpt helpen op twee locaties

Voor de feestvierders die zich figuurlijk ‘een strop om de hals halen’ bemannen onze vrijwilligers ook deze editie dagelijks twee hulpposten:

  • aan het Belfort starten we op vrijdag 14/07 om 19u, de dagen daarna beginnen we al om 14u en gaan we door tot 06u;
  • aan Sint-Jacobs staan we klaar om de nachtelijke feestvierders te helpen van 22u tot 06u;

Gentse Feesten in Rode Kruiscijfers

  • onze vrijwilligers verzorgen meer dan 120 shiften;
  • Rode Kruis-Gent wordt hiervoor bijgestaan door minstens vijf afdelingen uit de nabijgelegen gemeentes;
  • ’s nachts wordt vaak geassisteerd door een vrijwilliger-arts;
  • ongeveer 6 à 8 hulpverleners zullen overdag helpen, 14 à 18 hulpverleners loodsen je veilig en ongehavend door de nacht;
  • er staan ook 1 à 2 (afhankelijk van de optredens) Rodekruisziekenwagens vertrekkensklaar. Tijdens het vuurwerk voorzien we nog een derde ambulance; 
  • Voor onze vrijwilligers duren de feesten nog iets langer. Lang voordat de Belleman zijn ronde doet doorheen de Gentse straten, zijn onze vrijwilligers vanaf donderdag 13 juli in de weer met de opbouw. Zij blijven actief tot en met de afbouw op 24 en 25 juli. De traditie leert ons dat we al voor de opening enkele bezoekers over de vloer krijgen, en dat zal ook het geval zijn tijdens de afbouw.
  • In 2016 werden zo'n 1184 mensen verzorgd door onze vrijwilligers, 96 anderen werden voor verdere verzorging naar het ziekenhuis gebracht.

Unieke themawandeling: Rode Kruis-Gent geeft inkijk in meer dan 100 jaar Gentse geschiedenis

Ontdek tijdens een bijzonder gegidste wandeling langsheen enkele herkenningspunten in het centrum van Gent, verhalen uit de rijke en gevarieerde geschiedenis van het Rode Kruis in Gent. Voor meer info: http://www.rodekruisgent.be/wandeling

Samen verzorgen, en bezorgen we jou ‘vrie wijze’ Feesten!