74% meer festivalgangers verzorgd op Rock Werchter

Met meer dan 1.200 waren ze, onze vrijwilligers op Rock Werchter! Vier dagen lang draaiden ze op volle toeren en hadden ze het aanzienlijk drukker dan voorbije jaren en dat omwille van de warmte. In totaal werden tot nu toe (definitieve cijfers volgen pas wanneer ook de laatste festivalgangers de camping verlaten hebben) 8.195 mensen verzorgd. 73 bezoekers hadden extra verzorging nodig, zij werden naar het ziekenhuis overgebracht.

Vorig jaar waren er "amper" 4.708 verzorgingen.  Toen werden er 48 festivalgangers naar het ziekenhuis afgevoerd voor verdere verzorging. In 2009 was het ook bijzonder warm tijdens Rock Werchter en werden ook meer verzorgingen geregistreerd. In totaal werden toen 7.143 festivalgangers onder handen genomen door onze vrijwilligers. 

Ik ben al 23 jaar burgemeester en ik heb nog nooit een warmere Rock Werchter meegemaakt. Heet, heet, heet, zonder een spatje regen. Dat heeft zijn gevolgen gehad bij de hulpposten. Dé pluim van het festival gaat naar de medewerkers van het Rode Kruis. In totaal hebben zij 8.000 tot 8.500 mensen verzorgd. Er zijn 60 à 70 mensen afgevoerd naar het ziekenhuis. Niemand is er ernstig aan toe. - Dirk Claes, burgemeester Rotselaar

×

   De websites van Rode Kruis-Vlaanderen maken gebruik van cookies om jouw bezoek zo vlot mogelijk te laten verlopen. We installeren noodzakelijke en technische cookies voor het goed functioneren van deze websites. Daarnaast gebruiken we analytische en advertising cookies om het algemeen gebruik van de websites te meten en verbeteren. Geef hieronder aan dat je akkoord bent met ons cookiebeleid om verder te surfen.

     Deze noodzakelijke cookies zorgen dat alle onderdelen van de website goed werken. Deze cookies mogen wij plaatsen zonder toestemming. Door verder te surfen op onze websites ga je akkoord met het gebruik van de noodzakelijke cookies. 

     We gebruiken cookies voor functionele doeleinden. Dit wil zeggen dat deze cookies noodzakelijk zijn voor het goed functioneren van onze websites.  Deze cookies identificeren en houden jouw (taal)voorkeuren bij en registeren of je cookies hebt geaccepteerd.

     We gebruiken cookies voor analytische doeleinden. Deze cookies verzamelen informatie over de technische gegevens van de uitwisseling of over het gebruik van de websites (bezochte pagina’s, gemiddelde duur van het bezoek,…), dit om de werking van de site te verbeteren. We doen hiervoor beroep op Google Analytics (in overeenstemming met de Google Analytics Terms of Use: https://www.google.com/analytics/terms/us.html).

     We gebruiken cookies voor advertising. Deze cookies geven ons statistieken (die niet herleidbaar zijn tot individuele gebruikers) om onze online communicatie over en werving voor onze activiteiten op diverse kanalen te verbeteren en af te stemmen op maat van jouw behoeften. Door deze cookies te aanvaarden, aanvaard je ook het gebruik van Facebook-pixel.