15.110 vrijwilligers verzorgden afgelopen zomer 23.000 mensen

Afgelopen zaterdag 3 september waren ook wij aanwezig op het terrein van Laundry Day, het festival dat traditioneel het einde van een zomer vol events en festivals afsluit.  Een zomer waarin onze vrijwilligers naar goede gewoonte steeds klaar stonden om te helpen waar nodig. En of we geholpen hebben!

Rode Kruis-Vlaanderen was afgelopen zomer aanwezig op bijna 2.300 grote en kleine evenementen, gaande van de lokale braderij tot het grootste festival (Rock Werchter) of sportevent (Dodentocht). Maar liefst 23.000 mensen werden door 15.110 vrijwilligers geholpen en verzorgd. We zijn dan ook ontzettend dankbaar voor de hulp, inzet en de onvoorwaardelijke steun van al deze vrijwilligers!

 • Rock Werchter was deze zomer de grootste hulpactie van Rode Kruis-Vlaanderen. Enerzijds door het aantal verzorgingen (4.755), anderzijds door het aantal ingezette vrijwilligers (zo'n 1.300). Dodentocht was dan weer de 2e grootste actie op vlak van vrijwilligers (300).

 • Het grootste deel van de ingezette vrijwilligers volgde een Rode Kruisopleiding. Anderen kunnen terugvallen op een opleiding Dringende Geneeskundige Hulpverlening of staan in voor logistieke ondersteuning. Een kleine duizend van deze vrijwilligers zijn dan weer verpleegkundigen of artsen.

Betere verzorging dankzij MedTRIS

Om de medische gegevens van al deze mensen bij te houden, maken we gebruik van een uniek softwaresysteem: MedTRIS (Medical Triage and Registration Informatics System). Sinds 2006 wordt elke patiënt die door onze vrijwilligers verzorgd wordt hierin geregistreerd. Op die manier kunnen wij op evenementen in ‘real time’ opvolgen hoeveel bezoekers al verzorgd werden en wat op dat moment de grootste noden zijn.

Achteraf wordt de info in MedTRIS ook gebruikt om een analyse te maken over de meest voorkomende problemen zodat we in de toekomst op gelijkaardige evenementen gerichter te werk kan gaan.

 

×

   De websites van Rode Kruis-Vlaanderen maken gebruik van cookies om jouw bezoek zo vlot mogelijk te laten verlopen. We installeren noodzakelijke en technische cookies voor het goed functioneren van deze websites. Daarnaast gebruiken we analytische en advertising cookies om het algemeen gebruik van de websites te meten en verbeteren. Geef hieronder aan dat je akkoord bent met ons cookiebeleid om verder te surfen.

     Deze noodzakelijke cookies zorgen dat alle onderdelen van de website goed werken. Deze cookies mogen wij plaatsen zonder toestemming. Door verder te surfen op onze websites ga je akkoord met het gebruik van de noodzakelijke cookies. 

     We gebruiken cookies voor functionele doeleinden. Dit wil zeggen dat deze cookies noodzakelijk zijn voor het goed functioneren van onze websites.  Deze cookies identificeren en houden jouw (taal)voorkeuren bij en registeren of je cookies hebt geaccepteerd.

     We gebruiken cookies voor analytische doeleinden. Deze cookies verzamelen informatie over de technische gegevens van de uitwisseling of over het gebruik van de websites (bezochte pagina’s, gemiddelde duur van het bezoek,…), dit om de werking van de site te verbeteren. We doen hiervoor beroep op Google Analytics (in overeenstemming met de Google Analytics Terms of Use: https://www.google.com/analytics/terms/us.html).

     We gebruiken cookies voor advertising. Deze cookies geven ons statistieken (die niet herleidbaar zijn tot individuele gebruikers) om onze online communicatie over en werving voor onze activiteiten op diverse kanalen te verbeteren en af te stemmen op maat van jouw behoeften. Door deze cookies te aanvaarden, aanvaard je ook het gebruik van Facebook-pixel.