1.300 vrijwilligers helemaal klaar voor voor Rock Werchter

Donderdag 29 juni wordt het startschot gegeven voor vier dagen Rock Werchter. Opnieuw genieten tienduizenden festivalgangers met volle teugen van de muziek, de sfeer, elkaar, het eten én de drank. Voor het geval er net iets te hard genoten wordt, staan maar liefst 1.300 van onze vrijwilligers klaar om te helpen. Dus ... staat het idool van je lief plots voor zijn/haar neus en begint hij/zij te hyperventileren? Zelf te hard gestagedived en hield je daar een bloedneus aan over? Of een geweldige kater? Dan proberen onze vrijwilligers je in no time weer op te lappen.

Rock Werchter in Rode Kruiscijfers

 • 1.300 vrijwilligers (verspreid over de vier dagen festival)
 • 56 ziekenwagens 
 • 5 hulpposten (twee daarvan zijn 24/24 open)
 • 100-tal brancards

Vorig jaar hadden 4.749 bezoekers hulp nodig van onze vrijwilligers en werden 75 van hen afgevoerd naar het ziekenhuis voor verdere verzorging.

Preventieve tips 

Maar we doen méér om te helpen helpen! Daarom geven we ook graag preventief enkele tips om Rock Werchter zonder kleerscheuren (of erger) te overleven.

Check de tips!

×

   De websites van Rode Kruis-Vlaanderen maken gebruik van cookies om jouw bezoek zo vlot mogelijk te laten verlopen. We installeren noodzakelijke en technische cookies voor het goed functioneren van deze websites. Daarnaast gebruiken we analytische en advertising cookies om het algemeen gebruik van de websites te meten en verbeteren. Geef hieronder aan dat je akkoord bent met ons cookiebeleid om verder te surfen.

     Deze noodzakelijke cookies zorgen dat alle onderdelen van de website goed werken. Deze cookies mogen wij plaatsen zonder toestemming. Door verder te surfen op onze websites ga je akkoord met het gebruik van de noodzakelijke cookies. 

     We gebruiken cookies voor functionele doeleinden. Dit wil zeggen dat deze cookies noodzakelijk zijn voor het goed functioneren van onze websites.  Deze cookies identificeren en houden jouw (taal)voorkeuren bij en registeren of je cookies hebt geaccepteerd.

     We gebruiken cookies voor analytische doeleinden. Deze cookies verzamelen informatie over de technische gegevens van de uitwisseling of over het gebruik van de websites (bezochte pagina’s, gemiddelde duur van het bezoek,…), dit om de werking van de site te verbeteren. We doen hiervoor beroep op Google Analytics (in overeenstemming met de Google Analytics Terms of Use: https://www.google.com/analytics/terms/us.html).

     We gebruiken cookies voor advertising. Deze cookies geven ons statistieken (die niet herleidbaar zijn tot individuele gebruikers) om onze online communicatie over en werving voor onze activiteiten op diverse kanalen te verbeteren en af te stemmen op maat van jouw behoeften. Door deze cookies te aanvaarden, aanvaard je ook het gebruik van Facebook-pixel.